Skrevet den 14.12.11 kl. 12:38

Stor aktivitet i Radio DSF

Mastebygging og utvidet programtilbud

Algasvarre radiomast

Samemisjonens nærradio i Finnmark er stadig på offensiven. Siden september 2011 har radioen hver onsdag et direktesendt tospråklig møte (nordsamisk/norsk) på sin sendeplan. De fleste møtene sendes fra konsesjonsområdet, men av og til sendes også møter fra andre deler av landet. Radioen dekker ca 2/3 av Finnmark fylke geografisk, og også på finsk side av grensen kan sendingene høres.

Bibelserien Veien gjennom Bibelen/Geaidno Biibala ?a?a har i alle år siden starten i 1990 vært grunnstammen i programmene ved Radio DSF. Ca 2300 program er laget for å gjennomgå hele Bibelen. Nå sendes denne serien for andre gang.

For å spare utgifter til masteleie har radioen bygd noen egne master. Sist ute var masten som ble reist på Algasvarre i nedre Tana.

For mer info se radioens egen nettside www.radiodsf.no

Lenker:

<- Tilbake til forrige side

Ta gjerne kontakt med oss hvis du har spørsmål eller innspill!

Kontaktinfo

Norges Samemisjon
Vestre Kanalkai 20
7010 Trondheim

Tlf.:     +47 73 87 62 50
Fax:    +47 73 51 25 05
hovedkontoret@samemisjonen.no


Konto gaver: 3000.15.18530